Kiedy pogoda na zewnątrz zaczyna dopisywać, coraz więcej czasu spędzamy w ogródkach, organizujemy przyjęcia i grille czy odpoczywając przy kawie i herbacie. Jednak korzystając z uroków lata, łatwo jest nabawić się poparzeń słonecznych w ciągu dnia oraz ukąszeń owadów nocą. Problemem są także takie warunki atmosferyczne, jak silny deszcz czy porywisty wiatr, które rujnują meble ogrodowe i skutecznie przerywają każdą imprezę w plenerze. Na rynku dostępne są jednak proste i skuteczne rozwiązania w postaci pawilonów ogrodowych, które występują w wielu wariantach i przynoszą swoim użytkownikom ogromne korzyści.

Czym jest pawilon ogrodowy i jakie modele są dostępne na rynku?

Pawilony ogrodowe to stabilne stelaże w formie namiotu, pokryte w zależności od wybranego modelu różnym typem materiału. Ich ścianki mogą być odsłonięte całościowo lub częściowo bądź szczelnie zamknięte. Te ostatnie często wyposażane są w foliowe okienka, przez które mamy widok na otoczenie. Otwarte pawilony namiotowe są bardzo przewiewne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się nawet w przypadku upalnego lata. Z kolei modele zamknięte nie wpuszczają do środka ani owadów, ani silnego wiatru czy zacinającego deszczu. Na rynku dostępne są również namioty z regulowanymi bokami, które można podpinać oraz z modele z opcjonalnymi moskitierami. Stelaże pawilonów są najczęściej wykonywane z wytrzymałego, ale lekkiego aluminium, cięższej, ale bardziej stabilnej stali, bądź bardzo eleganckiego drewna. Pawilony ogrodowe występują w wielu kolorach, wzorach i rozmiarach, dlatego bez trudno możemy dobrać produkt idealny do swojego ogrodu.

Jakie korzyści płyną z rozstawienia pawilonu ogrodowego latem?

Składany pawilon ogrodowy jest nowocześniejszą i bardziej praktyczną wersją tradycyjnej altanki ogrodowej. Tak samo, jak ona chroni przed słońcem, wiatrem i deszczem. Występuje w wielu rozmiarach, które pomieszczą nawet kilkanaście sztuk mebli takich, jak stoliki, krzesła czy ławy. Pawilon ogrodowy w przeciwieństwie do altanki jest w pełni mobilny i łatwy w transporcie, dzięki czemu możemy zmieniać jego położenie zależnie od aktualnych potrzeb. Co więcej, jego montaż jest bardzo prosty, a po złożeniu całość zajmuje niewiele miejsca. Przy tym pozostaje znacznie tańszy niż klasyczna altana z drewna. Pawilon ogrodowy spełnia więc wszystkie oczekiwania wobec sprzętu sezonowego, którego zadaniem jest przede wszystkim ochrona przed czynnikami zewnętrznymi oraz kompaktowość.

Jak wybrać pawilon ogrodowy na lato?

Podczas wyboru odpowiedniego pawilonu powinniśmy skupić się przede wszystkim na jego budowie i rodzaju wykorzystanych do produkcji materiałów. Jeśli oczekujemy od niego elegancji i nie mamy zamiaru go przenosić, zdecydujmy się na model z drewnianym stelażem. Jeżeli jednak chcemy, aby pozostał mobilny, wybierzmy konstrukcję stalową, bądź aluminiową, którą dla pełnego bezpieczeństwa użytkowania dodatkowo należy zamocować do podłoża. W kwestii ścian pawilony namiotowe dają nam dużą dowolność. Latem najpraktyczniejsze będą jednak te z regulowanymi bokami i wyposażone w moskitiery, które zachowują przewiewność, ale nie wpuszczają do środka żadnych owadów. Warto także upewnić się, że górna warstwa poszycia pawilonu jest wodoodporna, dzięki czemu catering czy meble pozostawione wewnątrz namiotu podczas deszczu nie ulegną zalaniu. Ponadto, jeżeli zależy nam na utrzymaniu w namiocie maksymalnie niskiej temperatury, wybierajmy modele w jasnych kolorach, które nie przyciągają światła.

Jeżeli latem lubisz spędzać czas w ogrodzie zarówno w trakcie dnia, jak i nocą z pewnością docenisz wszystkie zalety, jakie zapewnia rozstawienie w nim pawilonu namiotowego. Konstrukcja tego typu pozwala bowiem stworzyć na zewnątrz zaciszne i chłodne miejsce, wolne od dokuczliwych owadów, w którym można komfortowo wypoczywać i przyjemnie spędzać wolny czas z najbliższymi.

Źródło: Dascompany.com – namioty ogrodowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here