Odpowiedni system służący do nawadniania roślin w ogrodzie to przydatny sprzęt, który znajdzie swoje zastosowanie u każdego ogrodnika. Dzięki odpowiedniemu podlewaniu jesteśmy w stanie zapewnić naszym roślinom właściwe warunki uprawy, nie tracąc przy tym swojego czasu. Podczas wyboru idealnego systemu nawadniania ważne jest dostosowanie wszystkich urządzeń, które będą dopasowane m.in. do wielkości naszego ogródka, ukształtowania terenu, a co najważniejsze – do rodzaju gleby. Jakie rodzaje systemów nawadniających są najchętniej wykorzystywane?.

Jaki system nawadniania wybrać?

Przed wyborem konkretnego systemu warto przeanalizować, jakie rośliny będą uprawiane w ogrodzie, bowiem każdy gatunek kwiatów lub trawnika wymaga innej częstotliwości podlewania. Jeszcze innych warunków będą wymagać rośliny uprawiane w szklarniach. Możemy zdecydować się na konstrukcję z wykorzystaniem następujących rozwiązań:

  • System nawadniający kropelkowy „Micro system” to łatwy w obsłudze zestaw, który nie wymaga pompy. Jeżeli chodzi o instalację, to wystarczy podłączyć go do kranu. Dużym ułatwieniem przy tym rozwiązaniu, jest fakt, że nie musimy tracić dodatkowo czasu na podlewanie każdej rośliny osobno. System za pomocą poboru wody, nawadnia wszystkie rośliny za nas. Dołączając do zestawu programator czasowy, sam w odpowiednim momencie wyłączy za nas wodę. Ten system idealnie nadaje się do małych przydomowych ogródków.
  • System nawadniający kropelkowo Blumat Tropf, który służy do automatycznego nawodnienia 6 roślin a przy tym jest prosty w obsłudze. W zestawie znajdziemy 10 metrowy wężyk, dzięki któremu nawodnienie naszego ogrodu będzie o wiele łatwiejsze.
  • System uprawowy „GHE Rainforest 2”, dzięki któremu zapewnimy odpowiednie kiełkowanie nasion oraz ukorzenianie sadzonek wraz z szybką uprawą roślin w dogodnych i komfortowych warunkach. W zestawie znajdziemy specjalny system służący do natleniania i nawożenia roślin. Za pomocą napędu firmy Vortex aktywizujący roztwór zostaje rozprowadzony proporcjonalnie na łodygach, po to, aby stworzyć idealne warunki dla otaczających korzeni. Co więcej kolumna, która znajduje się po środku zabezpiecza korzenie oraz zapewnia im nieumiarkowany rozrost. Dzięki tej metodzie, rośliny nie wymagają używania osłon przy sadzonkach, a dodatkowo duża objętość zbiornika zapewnia optymalną równowagę pH. Będzie odpowiednim wyborem do szklarni, jeśli decydujemy się na uprawę w hydroponice.
  • System hydroponiczny „AeroFlo” to nie zwykle funkcjonalny sposób nawadniania, który pozwala na uprawę od 10 do 120 roślin na jednostkę. Jest to jeden z najbardziej elastycznych metod, jeżeli chodzi o produkcję roślin w sposób hydroponiczny. System działa na zasadzie odpowiedniego rozprowadzania dotlenionej wody na całej długości sprzętu, bez usterek w ogrzewaniu oraz co do skłonności na wahania pH. Działanie systemu odbywa się za pomocą jednej zwykłej pompy wodnej w zbiorniku, która unosi wodę do probówki wzrostowej, dokąd jest pompowana w dokładnych odstępach czasowych. Wkrótce mieszanka składników odżywczych opada w dół rury spustowej z powrotem, idealnie natleniając przy tym pojemnik ze składnikami odżywczymi. Systemy hydroponiczne AeroFlo są niezwykle łatwe w obsłudze, a brak skomplikowanych sterowników oraz wielu pomp powietrza sprawia, że konfiguracja urządzenia również nie sprawi żadnych problemów. System ten przeznaczony jest raczej do dużych, profesjonalnych upraw. Optymalnie sprawdzi się w szklarni.

Wiele osób za pewne zastanawia się czy warto inwestować w zakup systemów nawadniających? Zdecydowanie tak! Najważniejszą zaletą tego typu urządzeń nawadniających jest to, że uruchamiają się automatycznie, a także samodzielnie potrafią kontrolować stan nawodnienia. Ważne, by dobrać system odpowiadający wielkości uprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here