Usługi serwisu urządzeń telekomunikacyjnych są często realizowane w ramach jednej działalności przez komisy telefonów. Oprócz zakupu używanego telefonu w tego rodzaju punktach możemy wymienić pękniętą szybkę czy gniazdo ładowania lub naprawić usterkę spowodowaną zalaniem elektroniki. Ponadto, klienci tego rodzaju skupów mają również szeroki wybór oryginalnych akcesoriów gsm w bardzo korzystnych cenach.

Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z usług serwisu telefonów?

Komis z telefonami realizuje naprawy, które nie zostaną przyjęte przez producenta, ponieważ wykraczają poza warunki gwarancji lub nastąpiły po jej wygaśnięciu. Autoryzowany serwis odmówi nam obsługi także w przypadku awarii spowodowanej używaniem nieoryginalnych akcesoriów, takich jak ładowarka czy bateria. Standardowy okres gwarancyjny to najczęściej 2 lata (o ile nie wyrazimy zgody na płatne przedłużenie tej usługi). Lista uszkodzeń, które nie są nią objęte, jest bardzo długa i związana najczęściej z nieprzestrzeganiem zaleceń producenta co do użytkowania sprzętu oraz zdarzeniami losowymi. Wśród nich należy wymienić m.in. uszkodzenie wyświetlacza, pęknięcie szybki, zalanie wodą czy przepięcia i zwarcia na płycie głównej. Producent odrzuci nasz wniosek także w przypadku instalowania na telefonie nieoryginalnego oprogramowania oraz widocznych śladów nieautoryzowanego otwierania obudowy urządzenia.

Co obejmują usługi serwisu telefonów?

Skup telefonów zajmuje się sprzętem każdej marki, który utracił już gwarancję producenta lub jest uszkodzony w sposób, którego ta ochrona nie obejmuje. Właściciele takich urządzeń mogą liczyć jedynie na komis z telefonami, który szybko i skutecznie poradzi sobie z uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak rozbity ekran, zepsute gniazdo ładowania, zalanie wodą, przegrzanie urządzenia, problemy z działaniem mikrofonu oraz baterii i wiele innych. Często możemy także liczyć na naprawę oprogramowania i jego aktualizację. Serwis pomoże w zdjęciu blokady simlock, kodów blokady ekranu, a także w wymianie gniazda ładowania, sim czy usb, baterii i klapki baterii. Dodatkową usługą, jaką często świadczą komisy telefonów, jest również przyklejenie folii ochronnej lub szkła oraz wymiana całej obudowy. Ponadto, pracownicy serwisu doradzają klientom, kiedy dana naprawa jest opłacalna, a kiedy ekonomiczniej jest zakupić kolejny smartphone.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi serwisu telefonów?

Kiedy telefon ulega uszkodzeniu wykraczającemu poza zakres gwarancji lub po jej czasie, mamy do wyboru trzy alternatywne wyjścia: zapłacić za naprawę w autoryzowanym serwisie producenta, kupić części i próbować wymienić je na własną rękę lub skorzystać z najtańszego i najbezpieczniejszego rozwiązania, czyli usług świadczonych przez serwis telefonów. Firmy, które oferują tego typu usługi, posiadają specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę, która podejmuje się naprawy tylko wtedy, gdy może zagwarantować klientowi pełną satysfakcję. Skup telefonów posiada również używane, lecz sprawne części, które mogą znacząco obniżyć koszt całego serwisu. Z kolei w przypadku, gdy naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna, komis może zaoferować nam inny, poprawnie działający telefon w dobrej cenie. Często jest to bowiem znacznie korzystniejsza alternatywa, niż droga naprawa w serwisie producenta lub zakup nowego modelu.

Serwis oferowany przez komisy telefonów jest nie tylko bardziej ekonomicznym, ale nierzadko również najszybszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla osób, które uszkodziły smartphone w sposób oraz w czasie którego nie obejmuje gwarancja.

Źródło: mobisklep.eu – naprawa tabletów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here