Do salonów Hondy trafił właśnie model CB500F. To jeden z kilku motocykli, których premierę marka przewidziała w 2019 roku. Czym charakteryzuje się nowa CBF-ka? Co warto o niej wiedzieć?

Idealne prowadzenie

Model Honda CB500F charakteryzuje się dużym komfortem użytkowania pojazdu dzięki zastosowaniu stalowej ramy kratowniczej. Umiejscowienie silnika blisko punktu osi wahacza ułatwia zachowanie równowagi, a zmienny przekrój aluminiowej kierownicy dodatkowo zwiększa kontrolę prowadzenia pojazdu.

Zawieszenie z regulacją

Komfort jazdy – to jedna z cech, którą kierują się kierowcy, kiedy decydują się na zakup motocykla. Model CB500F został wyposażony w nowoczesny widelec z goleniami średnicy 41 mm o mechanizmie teleskopowym. Dzięki temu jazda jest jeszcze płynniejsza, a kontrola znacznie łatwiejsza. Zastosowanie zawieszenia z systemem Pro-Link umożliwia 5-stopniową regulację napięcia sprężyny, dzięki czemu motocykl może być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeszcze nigdy zawieszenie nie współpracowało tak dobrze ze sztywnym wahaczem.

Niezwykle lekkie koła

Prowadzenie modelu CB500F o doskonałej przyczepności do podłoża to czysta przyjemność. Obręcze 17-calowych aluminiowych kół są niezwykle lekkie dzięki wydrążeniu profilu w kształcie litery Y.  Pozwoliło to na maksymalne obniżenie masy motocykla. Opona przednia cechuje się rozmiarem 120/70-ZR17, tylna – 160/60-ZR17. Opływowy kształt i niska masa zapewnia szybkie osiągnięcie dużej prędkości podczas jazdy.

Hamowanie pod kontrolą

Bardzo ważną cechą wszystkich motocykli jest możliwość szybkiego, lecz bezpiecznego hamowania. Nowy model Hondy to 100% bezpieczeństwa hamowania, niezależnie od warunków pogodowych. Wszystko to dzięki zastosowaniu pojedynczej falistej tarczy o średnicy 320 mm oraz dwutłoczkowego zacisku hamulcowego pasujących pasującego do tylnej tarczy i zacisku jednotłoczkowego z tyłu pojazdu. Standardowym wyposażeniem jest ABS w dwuobwodowym układzie. Prowadząc motocykl CB500F można być pewnym, że układ hamowania nie zawiedzie kierowcy nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Dwucylindrowy silnik

8-zaworowy rzędowy dwucylindrowy silnik chłodzony cieczą wytwarza moc o wartości 47,6 KM (35 kW) przy 8600 obr./min. Czas przyspieszenia został skrócony dzięki zwiększeniu momentu obrotowego zarówno w niskim jak i średnim zakresie obrotów.

Czytelny wyświetlacz

Kolejną istotną cechą motocykla jest kontrastowy wyświetlacz LCD. Wskazuje on wszystkie podstawowe parametry jazdy takie jak prędkość, ilość obrotów, liczbę przejechanych kilometrów, wskaźnik paliwa i spalania oraz aktualnie włączonego biegu. Zastosowany kontrast znacznie ułatwia odczytywanie parametrów jazdy.

Model Honda CB500F to idealna propozycja dla wszystkich fanów motoryzacji. Nowoczesne oświetlenie LED oraz masywnie wyglądająca, lecz lekka w prowadzeniu konstrukcja sprawiają, że motocykl prezentuje się nowocześnie i zapewnia komfort w czasie jazdy.

Źródło: autowitolin.pl – serwis motocyklowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here