Trendy ekologiczne dzisiaj widoczne są w wielu obszarach ludzkiego życia. Wielu ludzi mieszkających w miastach zatęskniło za własnym przydomowym ogródkiem. Dlatego też wzrasta popularność nowego hobby, jakim jest uprawa roślin. Dla ludzi, którzy chcieliby zacząć przygodę z hodowaniem egzotycznych gatunków roślin, ostrych odmian papryki, lub tych z nas którzy w zimie chcą cieszyć się świeżymi, własnymi warzywami powstały growboxy. Te namioty uprawowe, w których wytwarzamy warunki do wzrostu, możemy umieszczać na strychu, w garażu lub w pokoju naszego mieszkania. Zaczynając przygodę z uprawą, w pierwszej kolejności musimy wybrać właśnie nasz growbox. Na rynku znajdziemy gotowe zestawy, jednak wielu ludzi decyduje się na samodzielne wykonanie. Często uważa się że jest to lepsza opcja niż zakup, często drogich, gotowych rozwiązań. Jednak czy na pewno warto rezygnować z proponowanych produktów na rzecz samodzielnie wykonanej konstrukcji?

Ergonomiczne rozwiązanie przewidujące Twoje potrzeby

Decydując się na zakup gotowego growboxa, mamy pewność, że nad jego wykonaniem pracowali ludzie znający się na uprawie. Ma to szczególne znaczenie, jeśli dopiero zaczynamy przygodę z hodowlą roślin w warunkach domowych. Przy samodzielnym montażu musimy wcześniej przemyśleć poszczególne funkcje, jakie dodatkowo będziemy musieli rozwiązać we wnętrzu naszego namiotu. Konieczny jest montaż systemu oświetleniowego i wentylacji. Musimy wykazać się kreatywnością w kwestii mocowania i odpowiedniego ustawienia tych wszystkich elementów. Gotowe systemy posiadają optymalnie rozlokowane uchwyty. Przy samodzielnie wykonanych growboxach często pojawia się problem z koniecznością dokładnego uszczelnienia we wszystkich połączeniach. Wiele osób wypełnia je silikonem, następnie wykonuje w ścianach otwory na wentylację czy różnego typu filtry. Nie zawsze bywa to łatwe. Przy gotowych namiotach mamy do dyspozycji ciekawie i funkcjonalnie wykonane otwory, w optymalnych miejscach, przeznaczone na wprowadzenie wszystkich dodatkowych urządzeń.

Materiały

Gotowe produkty są odpowiednio dobrane pod względem jakości użytych materiałów, ich wytrzymałości i szczelności. Często gotowe rozwiązania posiadają zewnętrzną powłokę materiałową, którą możemy prać w pralce. Są one wykonane z materiałów wspomagających zapewnienie odpowiedniej wilgotności powietrza we wnętrzu. Sama konstrukcja jest wytrzymała lekka i mobilna, co nie zawsze udaje się uzyskać w samodzielnie wykonanych namiotach.

Estetyka

Ważną sprawą w kwestii wyboru gotowego produktu jest sama estetyka wykonania. Gotowe zestawy są przemyślane i wykonane z należytą dbałością. Zazwyczaj wyglądają, jak kompaktowa szafa. Otwory są odpowiednio wykończone, całość prezentuje się elegancko. Zewnętrzna powłoka utrzymana jest w jednolitym kolorze. Dzięki temu umieszczając growbox w mieszkaniu nie zwraca nadmiernej uwagi. Wykonując samodzielnie tego typu box, chcąc uzyskać podobny efekt, będziemy musieli wykazać się precyzją przy uszczelnianiu wszystkich łączeń i maskowaniu wielu elementów.

Podsumowując, jeśli zależy nam funkcjonalnym, kompaktowym, mobilnym i przy tym bardzo estetycznym growboxie, warto zakupić namiot od jednego z uznanych producentów. Pozwoli nam to zaoszczędzić czas i nerwy, kiedy okaże się że nie wszystko przemyśleliśmy na etapie wykonywania naszego namiotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here