Rolety dzień-noc to bardzo popularne rozwiązanie osłaniające okno przed działaniem promieni słonecznych. Regulują poziom oświetlenia pomieszczenia oraz stanowią element dekoracyjny wnętrza. Montaż rolet nie jest trudny i można go wykonać samodzielnie, wystarczy postępować wedle instrukcji i wyposażyć w kilka niezbędnych akcesoriów.

Rolety bezinwazyjne

Najważniejszą funkcjonalnością rolet dzień noc jest możliwość dostosowania zaciemnienia wnętrza. Wykonane są ze specjalnego materiału, który posiada dwa poziomy przeźroczystości, takie rozwiązanie stwarza możliwość regulowania ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Nowoczesne rozwiązania techniczne wpływają również na szybkość i jakość montażu, dzięki wykorzystaniu rolet bezinwazyjnych ściana oraz rama okienna pozostaną nienaruszone. Narzędzia takie jak wkrętarka czy młotek nie znajdą tu zastosowania. Kolejną zaletą bezinwazyjnego montażu jest fakt, że po demontażu rolet na powietrzni okna i ścian nie pozostaną żadne ślady.

Jakich narzędzi potrzeba do montażu rolet?

Ilość akcesoriów potrzebnych do zamontowania rolet ograniczona jest do minimum. Aby przeprowadzić bezinwazyjny montaż, wystarczy wyposażyć się w specjalną taśmę oraz nożyczki. Warto również dokładnie przeczytać instrukcje montażu dołączoną do rolet. Ponieważ pracę tą wykonuje się z reguły na podwyższeniu, pamiętać należy, aby było solidnie wykonane oraz umiejscowione na stabilnym podłożu.

Montaż rolet dzień noc

Samodzielne zakładanie rolet powinno poprzedzone być lekturą instrukcji, która informować będzie o tym czy kolejne etapy prac przebiegają w sposób prawidłowy. Mocowanie kasetki rolety do ramy okna należy wykonać precyzyjnie, wykorzystując akcesoria dołączone do zestawu, w przeciwnym wypadku roleta będzie się przemieszczać i spadać. Ponieważ rolety będą często użytkowane, powinny być solidnie umiejscowione i przytwierdzone na stałe do okna.

Po przygotowaniu stanowiska pracy należy:

  1. Odpowiednio ustawić roletę poprzez określenie jej przedniej i tylnej strony.
  2. Następnie z osią rolety połączyć trzeba piasty, których zadaniem jest utrzymanie rolety w ramię oraz zapewnienie jej swobodnego odsuwania.
  3. Uchwyty mocujące roletę na ramie okna wsunąć należy w szyny montażowe.
  4. Na uchwyty przykleja się taśmę montażową, dzięki czemu roleta będzie przesuwać się w odpowiedni sposób.
  5. Później uchwyty umocować trzeba w listwie, a następnie wczepić w nie roletę.
  6. Kolejnym etapem jest usunięcie zabezpieczeń z taśmy montażowej i przymocowanie rolety do ramy okna poprzez mocne dociśnięcie.
  7. Aby roleta ładnie się układała, jej dolną część należy dociążyć specjalną rurką, która z obu stron wyposażona jest w ograniczniki.
  8. Ostatnim etapem prac jest przymocowanie do ramy okiennej prowadnicy linki za pomocą taśmy montażowej.

Rolety dzień-noc to produkt, który dzięki swojej innowacyjności zdobywa coraz silniejszą pozycję na rynku. Czysto funkcjonalne zalety połączone są z nowoczesnym wyglądem, dzięki czemu stanowią idealny element wykończenia wnętrz. Zastosowanie materiału o różnej strukturze pozwala użytkownikowi w swobodny sposób regulować dostęp światła dziennego do pomieszczenia. Najlepszą decyzją będzie wybór rolet nieinwazyjnych, w rezultacie montaż nie będzie skomplikowany i z łatwością wykonać można go samodzielnie, oszczędzając przy tym pieniądze wydane na usługę montażu przez fachowca. Metoda ta pozostawia również w nienaruszonym stanie ściany oraz ramy okna, dzięki czemu wymiana rolet nie będzie powodowała żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here