Zabieg męskiej depilacji laserowej znajduje coraz więcej zwolenników. Panowie zaczynają bowiem dostrzegać jego liczne zalety. Depilacja mężczyzn sprzyja zachowaniu higieny, ogranicza nadmierną potliwość, a także zwiększa poczucie estetyki własnego ciała. Obecnie szczególnie popularne jest usuwanie zbędnego owłosienia nie tylko z twarzy i jej okolic, ale także z nóg, rąk, brzucha czy pośladków. Pachy i plecy to partie ciała, z których usuwanie owłosienia jest zdecydowanie najbardziej powszechne wśród panów.

Depilacja pach

Depilacja laserowa pach jest najskuteczniejszym sposobem na trwałe pozbycie się niechcianych włosków. Pachy są miejscem, w którym zgromadzona jest znaczna ilość gruczołów potowych. Niestety nadmierne owłosienie w tym obszarze sprzyja wydzielaniu i utrzymywaniu się potu, który stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii. Drobnoustroje te rozkładają wydzielinę, co skutkuje nieprzyjemnych zapachem oraz znaczącym dyskomfortem. Depilacja laserowa pach sprzyja zatem utrzymaniu prawidłowej higieny nawet w miesiącach letnich, gdy potliwość naszego ciała jest wzmożona.

Depilacja pleców

Plecy to obszar męskiego ciała, z którego również bardzo często usuwane jest zbędne owłosienie. Depilacja pleców przede wszystkim sprawia, że wyglądamy bardziej schludnie i estetycznie. Wspomniany zabieg zwiększa również pewność siebie i komfort przebywania na plaży czy basenie. Depilację laserową pleców zapewne docenią także miłośnicy wszelkich aktywności fizycznych na świeżym powietrzu.

Przeciwwskazania i przygotowanie do zabiegu

Pozbycie się włosów przy użyciu lasera wymaga odpowiedniego przygotowania. Od dwóch do trzech tygodni przed planowanym zabiegiem, nie należy narażać depilowanego obszaru ciała na działanie promieni słonecznych. W tym przypadku niewskazane jest również korzystanie z solarium lub z samoopalaczy. Przed zabiegiem nie powinno się stosować preparatów z witaminą C oraz różnego rodzaju produktów fotouczulających.

Bezpośrednio przed zabiegiem warto natomiast aplikować kremy i balsamy nawilżające, które odpowiednio przygotują naskórek do depilacji laserowej. Skóra poddawana działaniu lasera nie powinna być bowiem przesuszona, a tym bardziej podrażniona. Bezpośrednio przed zabiegiem należy delikatnie ogolić wybraną partię ciała za pomocą jednorazowej maszynki i odpowiednio ją oczyścić.

Depilacja laserem – jak działa?

Laser, który oddziałuje na barwnik obecny w skórze, emituje wiązkę promieni, która przenika do mieszka włosowego, hamując jego wzrost. Kosmetolog odpowiednio programuje długość fali oraz czas naświetlania, tak aby usuwanie cebulek zachodziło w sposób bezpieczny, a zarazem maksymalnie efektywny. Wspomniane parametry zależne są od koloru skóry oraz grubości i rodzaju włosa. Pojedyncza sesja w gabinecie kosmetycznym trwa zwykle około godziny.

Warto podkreślić, że całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia przy użyciu lasera, nie jest równoznaczne z przeprowadzeniem tylko jednego zabiegu. Skuteczne usunięcie włosa możliwe jest bowiem tylko wtedy, gdy znajduje się on w fazie wzrostu. Niezbędne będzie zatem wykonanie serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu, specjalista przeprowadzający depilację poinformuje nas o preparatach oraz sposobach na złagodzenie zaczerwienienia skóry. W tym czasie warto zachować szczególną ostrożność podczas kąpieli czy zabiegów pielęgnacyjnych, tak aby nie narażać skóry na otarcia, zadrapania i inne podrażnienia. Bezwzględnie należy również unikać nadmiernej ekspozycji ciała na oddziaływanie promieni słonecznych oraz ograniczyć wszelkie aktywności fizyczne skutkujące wzmożoną produkcją potu.

Gładkie męskie plecy czy pachy nie tylko wyglądają bardziej atrakcyjnie, ale ułatwiają również codzienną higienę całego ciała. Depilacja mężczyzn przy użyciu lasera jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Metoda jest nie tylko bezbolesna i bezpieczna, ale również wygodna i efektywna. W konsekwencji depilacja laserowa zwiększa więc poczucie własnej wartości oraz estetyki swojego ciała.

Źródło: Depicare.pl – depilacja laserowa Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here