Wymiana altany na działce to zadanie, które warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Nie tylko dostosuje ona swoje usługi oraz urządzenia jakimi dysponuje do indywidualnych wymagań oraz potrzeb użytkownika, ale także zajmie się odpowiednim zagospodarowaniem odpadów powstałych podczas wykonywanych prac.

Wymiana altany na działce

Wszelkie prace związane z rozbiórką obiektów regulowane są odpowiednimi przepisami prawa budowlanego. Aby zrealizować rozbiórkę budynku bardzo ważne staje się dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności celem uzyskania stosownego pozwolenia. Ponadto przebieg procesu rozbiórki musi zostać dokładnie opisany w dokumentacji składanej w urzędzie. Jeśli  rozbiórka nie nastąpi w przeciągu dwóch lat od wskazanego terminu rozpoczęcia prac, konieczne stanie się otrzymanie nowego pozwolenia.

Zgodnie z prawem budowlanym rozbiórka niektórych obiektów nie wymaga pozwolenia. Zapis ten odnosi się do niewielkiej zabudowy, niepodlegającej stosownej ochronie jako zabytek oraz niewymagającej wcześniejszego pozwolenia na budowę, w tym altany ogrodowej, której powierzchnia nie przekracza 25m².

Wybór wyspecjalizowanej firmy zewnętrznej

Wymiana altany będzie wymagała dokonania wyboru co do wyspecjalizowanej ekipy, która zajmie się pracami rozbiórkowymi. Co istotne, nie warto tutaj sugerować się jedynie ceną. Bardzo ważne jest bowiem zachowanie stosownych zasad bezpieczeństwa oraz spełnienie odpowiednich norm prawa. Ekonomicznym rozwiązaniem stanie się skorzystanie z ofert lokalnych firm, ze względu na niższe koszty transportu. Istotne, by firma dysponowała specjalistycznym sprzętem, co wpłynie nie tylko na bezpieczny i precyzyjny, ale także sprawny przebieg prac.

Obecnie firmy dysponują szeroką ofertą ładowarek czy młotów wyburzeniowych. Specjaliści w swojej dziedzinie z pewnością wybiorą najodpowiedniejszą metodę wykonania zleconych prac, dostosowując ją do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zarówno użycie sprzętu jak i sam koszt prac będzie uzależniony od wielu czynników, w tym od: użytych materiałów, wielkości altany, jej konstrukcji czy też stanu technicznego.

Zagospodarowanie odpadów

Użytkownik zobowiązany jest także do odpowiedniego zagospodarowania odpadów powstałych w wyniku wymiany altany. Zgodnie z prawem, umieszczenie takich odpadów w tradycyjnym kontenerze komunalnym jest niedozwolone, tak samo jak ich spalenie. Elementy altany mogą zawierać szkodliwe substancje w postaci lakierów, farb oraz innych substancji chemicznych, które mają szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. W przypadku, gdy altana posiada pokrycie dachowe wykonane z papy, będzie ona wymagała odpowiedniej utylizacji.

Na rynku działają firmy zajmujące się wypożyczaniem kontenerów oraz wywozem odpadów. Jego zamówienie możliwe jest za pomocą strony internetowej bądź telefonicznie. Wymaga to jedynie podania dokładnego adresu, wybrania pojemności kontenera oraz dokonania płatności, po czym kontener zostanie przywieziony we wskazane miejsce w ustalonym wcześniej terminie. Należy zaznaczyć, iż wymiary kontenerów podawane są w metrach sześciennych, dlatego warto wcześniej oszacować ilość odpadów jakie powstaną po rozbiórce.  Istotne jest również, aby klient zadbał o dogodny dojazd pojazdu na działkę oraz odpowiednie utwardzenie miejsca, w którym zostanie umiejscowiony kontener.

Większość firm realizacje związane z rozbiórką altany oraz zagospodarowaniem odpadów oferuje w ramach usług kompatybilnych. Jest to najwygodniejsze rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale również pieniędzy.

Źródło: Wyburzanie budynków, ścian, domów – Avio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here