Podczas letnich dni nasza skóra narażona jest na wiele czynników zewnętrznych. Słońce, słona woda i wiatr to nie tylko sprzymierzeńcy wakacyjnych dni, ale także czynniki, które niekorzystnie mogą wpływać na stan skóry. Jak w takim razie zapewnić prawidłową opiekę skórze podczas urlopu?

Kremy z filtrem

Podstawowym środkiem w walce o dobrą kondycję skóry podczas letnich dni są kremy z filtrem. Bez ich stosowania, zdrowe obcowanie ze słońcem jest niemal niemożliwe. Żeby móc w pełni korzystać z jego cennych zalet, jakim jest piękny kolor skóry i wpływ na uzupełnienie witaminy D, należy dobierać kremy z odpowiednim filtrem, adekwatne do jej rodzaju. Dobry krem powinien nie tylko zabezpieczać skórę przed promieniami UVA ale również UVB. Optymalna wysokość filtra to 30 lub 50 SPF, natomiast w przypadku cery szczególnie podatnej na słoneczne oparzenia zalecane są mocniejsze filtry od SPF 90 wzwyż.

Bardzo bogaty asortyment kremów umożliwia dobór kremu do każdego rodzaju skóry i do własnych preferencji dotyczących jego konsystencji. Dla suchej skóry warto dobierać kremy nawilżające na bazie wody termalnej, która pomaga chronić skórę przed wolnymi rodnikami.

Głęboka odnowa

Urlop to doskonała okazja, aby zadbać o swoje ciało w sposób profesjonalny. Współczesna medycyna estetyczna oferuje bogaty wachlarz bezbolesnych i pozbawionych skutków ubocznych zabiegów. Jednym z nich jest popularny zabieg mezoterapii preparatem Nucleofill. Jego działanie oparte jest na stymulacji skóry jej własnych sił regeneracyjnych. Najistotniejsze w nim jest to, że został stworzony na bazie naturalnych polinukleotydów, które zwiększają nawilżenie tkankowe, chroniąc skórę przed starzeniem i działaniem słońca! Odbudowa skóry za pomocą mezoterapii zachodzi na poziomie komórkowym. Oznacza to, że procesy regeneracyjne są głębokie, a rezultaty długotrwałe. Jest to zabieg, który polega na trzech sposobach działania: usuwa wolne rodniki, które źle wpływają na starzenie się skóry, zapewnia odpowiednie nawilżenie, które jest domeną jędrnej i gładkiej skóry oraz ma działanie liftingujące. Co ważne, zabiegi mezoterapii możliwe są do wykonywania miejscowo np. tylko na szyję, dłonie, na całą twarz, okolice oczu lub dekolt. Mezoterapia jest więc idealnym zabiegiem dla osób, które chcą poprawić elastyczność swojej skóry, zredukować jej wiotkość, spowolnić jej starzenie oraz pomóc jej w nawilżeniu i regeneracji.

Konkretne nawilżenie

Dbając o swoją skórę, należy pielęgnować ją nie tylko zewnątrz, ale także od środka. Najlepszym nawilżaczem jest po prostu woda, która wpływa zarówno na  dobrą kondycję skóry, jak i na całe zdrowie – odpowiednie nawodnienie to podstawa każdej zdrowej diety. Żeby czerpać z niego jak najwięcej korzyści, najlepiej wybierać wodę bez dodatku cukru i innych niezdrowych substancji. Najzdrowiej jest wypijać około 2 litry wody dziennie, a podczas upalnych dni i wysiłku fizycznego, zalecane są nawet 3 litry. Skutecznym uzupełnieniem nawilżenia jest regularne stosowanie kremów nawilżających. Dobrym sposobem na szybkie nawilżenie skóry są także mgiełki w atomizerze, które dają duże ukojenie skórze podczas upalnych dni. Trzeba jednak pamiętać, że kilka chwil po jej nawilżeniu, nadmiar mgiełki należy zebrać chusteczką, aby efekt nie był odwrotny i nie przesuszyć skóry.

Dbanie o skórę w trakcie urlopu to niezbędny warunek zachowania jej zdrowia i kondycji. Wystarczy pamiętać o podstawowych sposobach jakimi są odpowiednie nawilżenie, stosowanie zabiegów głębokiej odnowy i używanie kremów z filtrem, aby cieszyć się jej pięknym, promiennym i młodym wyglądem!

mClinic – klinika medycyny estetycznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here