Holandia to obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych rynków pracy dla Polaków. Kraj tulipanów i wiatraków przyjaźnie wita zagranicznych pracowników, a holenderscy pracodawcy równie chętnie ich zatrudniają. Holandia oferuje naszym rodakom szeroki wachlarz ofert pracy, atrakcyjne warunki i korzystne stawki wynagrodzenia. Znaleźć pracę w Holandii jest stosunkowo łatwo. Zanim zaczniemy szukać zatrudnienia, warto się dowiedzieć, gdzie zacząć poszukiwania, jakich ofert możemy się spodziewać i co może zaproponować nam holenderski pracodawca. O wszystkim tym opowiemy w poniższym tekście.

Poszukiwanie pracy w Holandii

Młode osoby bardzo chętnie korzystają z internetu w celu poszukiwania pracy. Często przy tym nie zdają sobie sprawy z tego, że nie jest to idealne narzędzie do załatwienia wszystkich spraw. W wielu przypadkach prowadzi to do straty pieniędzy na rzecz oszustów grasujących w sieci. Przy załatwianiu tak ważnych spraw, jak poszukiwanie pracy, a następnie podjęcie zatrudnienia, nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz z osobą reprezentującą pracodawcę. Może się to wydawać trudne w przypadku chęci podpisania umowy na pracę w Holandii. Jednak w Polsce funkcjonuje obecnie spora liczba biur pośrednictwa pracy. Zajmują się one stałą współpracą z holenderskimi pracodawcami oraz wyszukiwaniem i pozyskiwaniem dla nich pracowników. Agencje pośrednictwa pracy przez lata swojej działalności zyskały sobie dobrą opinię oraz zaufanie potencjalnych pracowników. Z tego też powodu warto skorzystać z takiej opcji zatrudnienia, która gwarantuje nam jasne i przejrzyste warunki kontraktu oraz wynagrodzenia, a tym samym wewnętrzny spokój i mniejsze obawy przed wyjazdem.

Różnorodność ofert pracy w Holandii

Holenderski rynek pracy obfituje w oferty zatrudnienia dla obcokrajowców. Można znaleźć wśród nich zarówno oferty pracy sezonowej, jak i możliwość długoterminowej współpracy. Tym samym każdy poszukujący zatrudnienia może znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Zanim rozpocznie się poszukiwania pracy, warto sprawdzić, jakie możliwości i jakie branże pozostają otwarte dla Polaków w Holandii. Oczywiście najchętniej i najliczniej wybieranym sektorem jest ogrodnictwo, zaraz za nim rolnictwo. To z kolei powoduje, że ofert pracy w ogrodnictwie jest niebywale dużo i z powodzeniem można znaleźć wygodne dla siebie rozwiązanie. Może to być praca przy sadzeniu, przesadzaniu czy zbiorze i sortowaniu owoców oraz warzyw. Równie często napotkać można oferty pracy przy kwiatach. Często zdarza się, że osoby poszukujące konkretnie pracy w ogrodnictwie decydują się właśnie na Holandię – ze względu na dobre warunki zatrudnienia i atrakcyjne wynagrodzenie. Dla niektórych dużym atutem takiej pracy jest również brak potrzeby znajomości języka obcego. W ogrodnictwie najwięcej ofert obejmuje pracę w szklarniach przy pielęgnowaniu kwiatów – zarówno ciętych, jak i doniczkowych. Ponadto opieki wymagają wszelkiego rodzaju rośliny ozdobne – i tym właśnie zajmują się pracownicy zatrudnieni w ogrodnictwie. Praca w szklarni daje takie warunki, że może być wykonywana niemal przez cały rok. Warunki atmosferyczne w szklarniach są dużo korzystniejsze dla roślin. Dlaczego jest to ważne dla osoby poszukującej pracy? Ponieważ daje możliwość podjęcia pracy tymczasowej nie tylko w wakacje czy w okresie letnich upałów, ale także przez pozostałą część roku. Oprócz pracy w ogrodnictwie czy rolnictwie holenderski rynek pracy ma do zaoferowania również zatrudnienie w innych sektorach. Przykładowo można zdecydować się na pracę w halach czy magazynach. Odbywa się tam sortowanie i pakowanie różnorodnych produktów na palety. Trzeba pamiętać, że zajęcie to jest zalecane szczególnie dla mężczyzn, ze względu na potrzebę wykazania się sporą siłą fizyczną i wytrzymałością. Ponadto do dyspozycji Polaków szukających pracy w Holandii są oferty w takich branżach, jak logistyka, produkcja i roboty budowlane.

Źródło: Beyond Resources – agencja pośrednictwa pracy za granicą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here