Wypadanie włosów jest problemem, z którym boryka się wiele kobiet i mężczyzn. Stres, życie w biegu, zła dieta i choroby przewlekłe – to tylko kilka możliwych przyczyn. Czasami zmiana stylu życia i odpowiednia pielęgnacja może nie wystarczyć, zwłaszcza gdy problem nawraca. Wówczas warto zainwestować w profesjonalne zabiegi na wypadające włosy.

W poszukiwaniu przyczyn

W skutecznej walce z utratą włosów niezbędnym krokiem jest poznanie przyczyn problemu. Wypadanie włosów jest często pierwszym objawem chorób przewlekłych, dlatego niezbędna jest wizyta u lekarza, który zleci podstawowe badania. Pozwoli to wykluczyć wiele poważnych przyczyn wypadania włosów, takich jak anemia czy niedoczynność tarczycy.

Do jednych z czynników sprzyjających wypadaniu włosów, wpływających na kondycję skóry głowy, jest codzienna pielęgnacja. Niewłaściwe dobrane kosmetyki, czyli szampony, odżywki, maski czy nawet wcierki mające przyśpieszyć wzrost włosów, mogą negatywnie wpłynąć na ich kondycję i sprzyjać ich utracie. W takim przypadku najlepszą decyzją będzie wizyta u trychologa, zwłaszcza gdy towarzyszą temu dolegliwości takie jak pieczenie, swędzenie czy łuszczenie się skóry głowy. Specjalizuje się on w diagnozowaniu i leczeniu wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych ze skórą głowy, czyli wypadaniem włosów, łojotokiem czy łuszczycą.

Wypadanie włosów może mieć też podłoże typowo chorobowe lub hormonalne. Łysienie androgenowe, zwane jest również łysieniem typu męskiego, ponieważ związane jest przede wszystkim z wrażliwością cebulek włosów na androgeny tj. męskie hormony płciowe. Może ono jednak dotyczyć również kobiet. Jego leczeniem zajmują się przede wszystkim lekarze i polega ono na blokowaniu receptorów androgenowych, które powstrzymuje wypadanie włosów. Z kolei łysienie plackowate jest niezależne od płci i polega na występowaniu na owłosionej skórze głowy obszarów skóry całkowicie pozbawionych włosów. Jego przyczyny nie zostały do końca poznane, mogą być związane z innymi chorobami, a nasilać je może np. stres. Włosy najczęściej odrastają samoistnie w ciągu roku, ale problem często nawraca na różnych etapach życia.

Postępowanie wspomagające leczenie

Część przyczyn związana z wypadaniem włosów ma podłoże chorobowe i powinna być leczona przez lekarza, ale pozostałe takie jak stres czy niewłaściwa dieta można wyeliminować poprzez modyfikację stylu życia i odpowiednia pielęgnację. W obu przypadkach sprawdzą się zabiegi na wypadające włosy oferowane w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych.

Mezoterapia igłowa skóry głowy należy do najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych zabiegów pozwalających pozbyć się problemu utraty włosów. Polega na ostrzyknięciu skóry głowy specjalnym preparatem zawierającym witaminy, minerały, czynniki stymulujące wzrost włosów i regenerację skóry głowy, a także wiele innych substancji o działaniu stymulującym i pielęgnującym.

Sam zabieg, pomimo licznych wkłuć nie jest bolesny. Pobudza on cebulki włosów, poprawia ich ukrwienie dzięki czemu włosy rosną szybciej, stają się grubsze i zdrowsze. Dodatkowo hamuje wypadanie i stymuluje nieaktywne dotąd mieszki włosowe, dzięki czemu pozwala również uzyskać efekt zagęszczenia włosów i zwiększenia ich objętości.

Innym zabiegiem zbliżonym do mezoterapii igłowej skóry głowy jest ostrzyknięcie jej osoczem bogatopłytkowym. Procedura wygląda podobnie do tej w mezoterapii. Różni się od niej pobraniem osocza od pacjenta, odwirowaniem go i przygotowaniem do podania, podczas gdy w mezoterapii wykorzystywane są gotowe preparaty dostępne na rynku. Jest skuteczny zwłaszcza w łysieniu androgenowym i plackowatym.

Na rynku istnieją również inne zabiegi na wypadające włosy, jednak mezoterapia igłowa skóry głowy, czy użycie osocza bogatopłytkowego są związane z największą skutecznością. Są to zabiegi mało inwazyjne. Z pewnością nie można ich nazwać bolesnymi, a wykonywane przez profesjonalistów są w 100% bezpieczne. Co więcej dają widoczne efekty w postaci ograniczenia wypadania włosów i poprawy ich kondycji już po pierwszym zabiegu, a stosowane regularnie pozwalają nieprzerwanie i bez większego wysiłku cieszyć się pięknymi włosami.

źródło: dknstudio.pl – medycyna estetyczna i kosmetologia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here