Pranie wykładzin biurowych to czynność konserwacyjna najczęściej zaniedbywana przez administratorów budynków. Tymczasem biura są miejscem, w których podłogi eksploatowane są najmocniej i najczęściej, zarówno przez pracowników, jak i gości z zewnątrz. Ich stan wpływa bezpośrednio nie tylko na wygląd całego pomieszczenia, ale także na jakość powietrza, a tym samym również na zdrowie i samopoczucie osób, przebywające w biurze. Dlaczego i jak często należy zatem prać wykładziny biurowe?

Dlaczego pranie wykładzin biurowych jest konieczne?

Czyste biuro świadczy o profesjonalizmie. Chociaż trudno jest utrzymać podłogi w stanie idealnym (zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym), nikt nie przymknie oka na nieestetyczne plamy, jeśli uważa firmę za przedsiębiorstwo, dbające o klienta. Zabrudzone wykładziny tworzą złe wrażenie w oczach kontrahentów i gości, które czasami rzutuje na relacje biznesowe. Ponadto, miejsce pracy sprzyjające skupieniu i efektywności, powinno jako priorytet traktować pranie wykładzin w biurach. W ten sposób pracodawca może zapewnić podwładnym jak najlepsze warunki do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Estetyczne otoczenie wpływa bowiem na nasz nastrój, a tym samym na motywację do pracy oraz jej wydajność. Najważniejszym aspektem jest jednak fakt gromadzenia w wykładzinie kurzu i pyłu, które są doskonałą pożywką dla bakterii i roztoczy. Ich obecność bardzo negatywnie wpływa na stan powietrza w pomieszczeniu, co może stanowić duży problem szczególnie dla alergików. Niestety nie wystarczy codzienne i skrupulatne odkurzanie powierzchni, ponieważ najwięcej zabrudzeń tkwi w osnowie pod runem i tylko profesjonalne czyszczenie wykładzin biurowych może pomóc całkowicie się ich pozbyć.

Jak często powinno się prać wykładziny biurowe?

Częstotliwość, z jaką powinno się organizować pranie wykładzin biurowych, zależna jest od intensywności jej użytkowania, stopnia zabrudzenia czy długości, rodzaju i koloru runa. Pod uwagę należy wziąć również to, jak często odkurzamy pomieszczenie i w jaki sposób usuwamy codzienne zanieczyszczenia. Jeśli dbamy o podłogi systematycznie i stosujemy dobre preparaty, wystarczy, że zlecimy profesjonalne czyszczenie wykładzin biurowych na sucho kilka razy w roku. Z kolei pranie na mokro powinno odbywać się raz lub dwa razy w roku, o ile przez resztę czasu regularnie dbamy o wykładziny innymi metodami. W przeciwnym razie najlepiej wykonywać pranie dywanów na wskroś przynajmniej co kwartał. Podobnie powinno się czynić w przypadku narażenia runa na częste zabrudzenia. Pranie wykładzin w biurach jest także wskazane, kiedy w pomieszczeniu wyraźnie wyczuwalny jest nieświeży zapach, który może być spowodowany niewłaściwym suszeniem po domowych metodach czyszczenia. Warto podkreślić, że odpowiednia pielęgnacja znacząco przedłuża trwałość i zapewnia higieniczność wykładziny, a także pomaga zachować jej właściwą strukturę oraz intensywne kolory.

Odpowiednio zadbana wykładzina biurowa może stać się wizytówką każdego budynku. Najłatwiejszym sposobem, aby zapewnić jej czystość, wolność od piachu, kurzu, roztoczy i bakterii, a także piękny wygląd i świeży zapach, jest zlecenie czyszczenia profesjonalnej firmie, która dysponuje odpowiednim sprzętem, bezpiecznymi i skutecznymi preparatami oraz doświadczeniem, które pozwala na sprawne i efektywne przeprowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych. Czyste i pachnące wykładziny to nie tylko kwestia dbałości o klientów, ale również o własnych pracowników, którzy powinni mieć możliwość wykonywania swoich obowiązków w wolnym od alergenów powietrzu i estetycznym otoczeniu.

źródło: damat.pl – pranie dywanów wełnianych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here