Zatrzaśnięcie lub zgubienie kluczyków zdarza się zarówno początkującym, jak i doświadczonym kierowcom – wystarczy chwila nieuwagi, by skutecznie uniemożliwić dostanie się do własnego samochodu. W takim przypadku konieczne będzie awaryjne otwieranie pojazdu. Często nie posiadamy odpowiednich narzędzi czy umiejętności, umożliwiających dostanie się do wnętrza pojazdu. Nierzadko także czas działa na naszą niekorzyść – szczególnie w przypadku, gdy wewnątrz zamkniętego auta znajduje się dziecko lub zwierzę. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie wezwanie pomocy drogowej, specjalizującej się w tego typu usługach.

W jakiej sytuacji konieczne będzie awaryjne otwieranie pojazdu?

Z pomocy przy awaryjnym otwieraniu pojazdu warto skorzystać w kilku sytuacjach. Najczęściej ma to miejsce w momencie, gdy zgubimy lub zatrzaśniemy w środku auta kluczyki, a automatycznie zablokowane drzwi, uniemożliwiają dostanie się do jego wnętrza. Mało kto nosi przy sobie zapasowy komplet kluczy – jeśli znajdujemy się daleko od domu i nie mamy możliwości użycia drugiego egzemplarza, niezbędne będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej. Czasami klucz może także zostać skradziony lub ulec uszkodzeniu, w stopniu uniemożliwiającym korzystanie z niego. W takim przypadku, drzwi można otworzyć jedynie znając odpowiednie metody i posiadając do tego celu stosowne narzędzia.

Konieczność specjalistycznego, awaryjnego otwarcia samochodu może dotyczyć zarówno starszego typu aut, jak i nowoczesnych, bezkluczykowych wersji. Nie znając odpowiednich technik, lepiej nie podejmować próby samodzielnego dostania się do samochodu – może to grozić jego istotnym uszkodzeniem i wysokim kosztem napraw. Jeśli zatrzaśniemy lub zgubimy kluczyki, nie należy panikować ani na siłę otwierać drzwi. Zdecydowanie lepiej wezwać firmę, świadczącą usługi specjalistycznego, awaryjnego otwierania pojazdu. Tego typu pomoc drogowa poradzi sobie z każdą marką i typem pojazdu – osobowym, dostawczym czy ciężarowym. Specjalistyczne narzędzia umożliwią natomiast, bezinwazyjne dostanie się do wnętrza samochodu, bez ryzyka uszkodzenia jego elementów.

Na czym polega awaryjne otwieranie pojazdu?

Firmy, oferujące usługę awaryjnego otwierania pojazdu, zazwyczaj stosują kilka sprawdzonych metod. Prawdopodobnie najpopularniejsza jest technika, wykorzystywana przez złodziei – za pomocą specjalnych narzędzi ślusarskich, można łatwo odblokować zamek w drzwiach. Rozwiązanie takie nie powoduje uszkodzenia karoserii ani uszczelek, a zazwyczaj nie wpływa także na późniejsze użytkowanie zamka.

Drugą metodą, stosowaną przez pomoc drogową, jest otwieranie drzwi z użyciem przyssawek i poduszki hydraulicznej. Chwytając szybę drzwi za pomocą specjalnej przyssawki, pracownik lekko je odgina, a w tak powstałą szczelinę wsuwa poduszkę hydrauliczną. Jej stopniowe pompowanie, powiększa lukę, a w konsekwencji ułatwia wsunięcie do środka drucika, za pomocą którego można chwycić klamkę otwierającą drzwi lub wyciągnąć ze środka komplet kluczyków. W wielu przypadkach tego typu usługa jest finansowana z pakietu assistance, wykupionego dla danego auta.

Zazwyczaj, awaryjne otwieranie pojazdu, oferowane przez pomoc drogową, jest dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, dlatego kierowca nie musi długo czekać na możliwość ponownego dostania się do wnętrza samochodu.

Decydując się na profesjonalne, awaryjne otwieranie drzwi, należy przygotować się na stosunkowo duży koszt. Usługa tego rodzaju gwarantuje jednak bezpieczne i niepowodujące uszkodzeń, otwarcie pojazdu. W wielu przypadkach cena usługi jest niższa niż naprawa poszczególnych elementów, zniszczonych w trakcie próby samodzielnego dostania się do wnętrza samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here