W obecnych czasach wiele osób decyduje się na instalację na gaz propan jako formę ogrzewania domu. W trakcie podejmowania decyzji należy przemyśleć kilka podstawowych aspektów. Po pierwsze wybrać przeznaczoną na kotłownię lokalizację zbiornika na posesji, jak również zastanowić się nad tym, czy będzie to zbiornik naziemny, czy podziemny. Ponadto wiele osób rozważa także opcję zakupową, której głównym celem jest nabycie używanego bądź też nowego zbiornika na gaz propan.

Czy zakup nowego zbiornika na gaz propan jest dobrym pomysłem?

Aspektem przemawiającym za kupnem nowego zbiornika na gaz propan jest fakt, iż rozwiązanie to jest inwestycją, która zapewne posłuży właścicielowi domu przez bardzo długi czas. Ponadto nowe zbiorniki na gaz propan są opatrzone gwarancją niezawodności wykonania wyżej wymienionych zbiorników, która zasadza się na zastosowaniu wyjątkowej jakości materiałów cechujących się podwyższoną odpornością na zmiany ciśnienia czy też niekorzystne warunki atmosferyczne. Kupując nowy zbiornik na gaz propan od renomowanego dostawcy, nabywamy absolutną pewność, że był on odpowiednio zabezpieczony i transportowany – w taki sposób, aby nie stwarzał bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwu domowników i osób znajdujących się w jego pobliżu.

Czym się kierować, wybierając nowy zbiornik na gaz propan?

Wybór zbiorników na gaz propan jest uzależniony od kilku podstawowych opcji. Jeśli decydujemy się na nowy zbiornik na gaz propan, to możemy również dobrać wielkość oraz umiejscowienie tegoż zbiornika. Obecne na rynku zbiorniki na gaz propan występują w wersji naziemnej lub podziemnej. Tym, co przemawia za zdecydowaniem się na nowy zbiornik na gaz propan, jest fakt wyjątkowo zróżnicowanej oferty, dostosowanej do indywidualnych wymogów danego użytkownika tegoż zbiornika. W przypadku wyboru zbiorników spośród używanych tego typu możliwość jest stosunkowo ograniczona. Nowe zbiorniki na gaz propan mogą znajdować się zarówno pod powierzchnią ziemi, jak i nad nią. Wybór odpowiedniego rodzaju zbiornika na gaz propan jest uzależniony również od gospodarowania jego umiejscowienia, ulokowania armatur, a także zaworów mających na celu uzupełnienie poziomu gazu propanu w zbiornikach.

Wymogi względem instalacji zbiornika na gaz propan

Zbiorniki na gaz propan naziemne wymagają zachowania odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Polegają one głównie na zachowaniu przepisowej (patrz: aktualnie obowiązujące przepisy BHP) odległości od sąsiadujących ze zbiornikiem działek budowlanych, gruntów ornych, jak również budynków mieszkalnych czy też obiektów usługowo-handlowych. Jeśli właściciel danego domu decyduje się na zbiornik na gaz propan w wersji podziemnej, to tego typu obostrzenia są mniej rygorystyczne, a odległości mogą być nieco mniejsze niż w przypadku posiadania naziemnego zbiornika na gaz propan. Rozwiązanie w postaci zakupu nowego zbiornika na gaz propan w wersji podziemnej powinno szczególnie zainteresować osoby, które są obecnie właścicielami działek stosunkowo małych lub też takich o nieregularnym czy nietypowym kształcie. Dzięki zakupowi podziemnego zbiornika na gaz propan występuje realna szansa na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca na działce.

Zakup nowego zbiornika na gaz propan wiąże się także z koniecznością wyboru wielkości zbiornika na gaz. Jednym z najbardziej popularnych i bardzo często wybieranych rozwiązań, dedykowanych dla domów jednorodzinnych, jest zbiornik na gaz propan o pojemności 2700 litrów. W wersjach zakupowych występuje również wersja 4850 litrów, jak również 6700 litrów. Osobom, którym zależy na zakupie bardzo dużych zbiorników na propan, można zaproponować zbiorniki na gaz propan o pojemności przekraczającej 7000 litrów. Jednakże tego typu działanie wymaga starania się o pozwolenie na budowę tego typu instalacji.

Nowy zbiornik na gaz propan to trafiona inwestycja, która posłuży na wiele lat. Tego typu aspekt z pewnością powinien być wzięty pod uwagę przy finalizacji inwestycji.

Źródło: LPG Direct – dostawca gazu grzewczego i LPG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here