Łazienka czy salon kąpielowy jest pomieszczeniem, w którym spędzamy czas na czynnościach higienicznych, bądź wykorzystujemy w poszukiwaniu chwili relaksu wieczorową porą. I choć czas spędzony w tym pomieszczeniu jest stosunkowo krótki, to przywiązujemy ogromną rolę do jego wyglądu. Aranżując swoje domy i mieszkania, dużą wagę kładziemy na wykończenie łazienki. O ile lustra są tu nieodzownym i dość oczywistym elementem wyposażenia, o tyle nieco rzadziej myślimy o zastosowaniu szkła czy to jako detalu dekoracyjnego, czy też praktycznego.

Szklane elementy w łazience

Szkło jest elementem, które zawsze prezentuje się elegancko, dodaje wnętrzom uroku i klasy. Łazienka, jak każde inne pomieszczenie, może zostać wyposażona w szklane detale lub większe moduły wykonane ze szkła. Wśród drobnych szklanych elementów, które są często i chętnie umieszczane w łazience, można wymienić szklane kafelki w różnych kolorach, a także lustra

Chyba nikt nie wyobraża sobie łazienki bez lustra. Obecnie dostępne są one w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, a do tego wyposażane są w rozmaite zdobienia i fikuśne dodatki. Ponadto z powodzeniem można wykonać lustro na zamówienie, dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta i wystroju jego łazienki. Szklane kafelki stosowane są natomiast jako dekor, dopełniający kompozycji ścian. Mogą być układane w większe grupy lub jako pojedyncze wstawki. W zależności od wielkości łazienki i jej aranżacji, użycie tego typu dekoru powinno być dostosowywane indywidualnie. Nie mniej jednak, dzięki bogactwu wzorów i kolorów, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Dodatkowo, na ścianach w łazience można także umieścić duże szklane płyty z nadrukiem. Rozwiązanie to jest dobrze znane z kuchni, gdzie szklane panele umieszcza się w przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami wiszącymi. Takie szklane panele są bezpieczne, całkowicie odporne na przedostawanie się wilgoci, a ponadto dają niepowtarzalny efekt wizualny i dekoracyjny. Jeśli wciąż mało wam szklanych detali, to w ofercie producentów i szklarzy można znaleźć także umywalki w pełni wykonane ze szkła lub też na większych powierzchniach wybrać szklany blat łazienkowy. Szkło daje także dodatkowe możliwości w połączeniu z grą świateł. Odpowiednio umieszczone oświetlenie dodaje uroku i elegancji wszystkim szklanym elementom.

Duże szklane moduły w łazience

Jeśli szkło ma być nie tylko dodatkiem, a wręcz elementem przewodnim wystroju wnętrza, należy szukać większych modułów wykonanych ze szkła. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest wybór wykonanej na zamówienie, szklanej kabiny prysznicowej

Realizacje takie są wykonywane w formie zabudowy. Pozwala to na całkowitą rezygnację z brodzika, a cała przestrzeń łazienki optycznie powiększa się i zyskuje zupełnie nowy wymiar. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń jeśli chodzi o wielkość łazienki. Rozwiązanie to nadaje się zarówno dla małych łazienek w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych, okazałych pokojów kąpielowych. Dodatkowo, specjaliści zajmujący się realizacją tego typu projektów służą pomocą i radą co do organizacji takich nowoczesnych, szklanych kabin prysznicowych. 

Warto wiedzieć, że szkło wykorzystywane jako ściany kabiny prysznicowej, może być całkowicie przezroczyste, matowe lub też częściowo matowe. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby na powierzchni szklanych paneli umieścić atrakcyjny, kolorowy nadruk. Wybór należy do nas i jest uzależniony wyłącznie od upodobań i fantazji użytkownika.

Zalety stosowania szkła w łazience

Wyposażenie łazienki w szklane elementy, dodatki i szklaną zabudowę prysznica ma wiele pozytywnych stron. Przede wszystkim szkło jest niezwykle higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. W przeciwieństwie do tradycyjnych kafelków, szklane panele umieszczane na ścianach nie są uzupełniane fugą. Dzięki temu eliminujemy element, w którym zbiera się najwięcej bakterii i zanieczyszczeń, a który jednocześnie jest najcięższy do wyczyszczenia. Dobrze wykonane elementy ze szkła umieszczone w łazience są całkowicie odporne na zarysowania. I co dla wielu niezdecydowanych może przesądzić o wyborze, szkło w łazience jest efektowne i pozwala na niemal nieograniczoną aranżację wnętrza.

Źródło: Szklarz Warszawa – sprzedaż i obróbka szkła

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here