Motoryzacja to specyficzna gałąź gospodarki, wymagająca dopasowania kompresorów przemysłowych do codziennej obsługi klientów i wykonywania różnego rodzaju działań związanych z mechaniką pojazdową. Duże znaczenie ma wybór nowoczesnych kompresorów przemysłowych, które są idealnie dopasowane do potrzeb firm świadczących usługi z zakresu naprawy pojazdów mechanicznych i lakiernictwa.

Jak dobrać kompresor przemysłowy do branży motoryzacyjnej?

Nowej generacji kompresory przemysłowe, dopasowane do potrzeb warsztatów mechanicznych, powinny spełniać kilka podstawowych funkcji. Przede wszystkim muszą być to urządzenia wydajne w działaniu i bezawaryjne. Sprawne funkcjonowanie kompresorów przemysłowych w warsztatach samochodowych gwarantuje, że wykonywanie poszczególnych działań będzie przebiegało bez żadnych przeszkód. Dobrze dobrane kompresory przemysłowe, które są od wielu lat stosowane w branży samochodowej, to urządzenia przeznaczone do wykonywania prac lakierniczych, jak również napraw dotyczących mechaniki pojazdowej. Oprócz tego, sprężarki stosuje się także jako zasilanie parku maszynowego wykorzystywanego przez mechaników samochodowych i lakierników.

Kompresory olejowe i bezolejowe do zakładów lakierniczych

Odpowiednio dobrane kompresory śrubowe olejowe lub bezolejowe wykorzystywane w warsztatach samochodowych i zakładach lakierniczych muszą spełniać kilka podstawowych parametrów technicznych. Przede wszystkim powinny mieć odpowiednią pojemność zbiornika, ciśnienie sprężania i wydajność efektywną. Duże znaczenie ma także dobór kompresora do rodzaju prowadzonej działalności. W niektórych zakładach zajmujących się lakiernictwem, wulkanizacją czy mechaniką pojazdową przydadzą się kompresory mobilne. Można je przemieszczać w dowolnie wybrane miejsce, co ułatwia codzienną pracę.

Kompresory przemysłowe dla warsztatu samochodowego

Kompresory przemysłowe dedykowane warsztatom samochodowym to urządzenia zaliczane do serii AG Kompressoren. Na szczególną uwagę zasługują tutaj sprężarki przemysłowe Storm. To urządzenia bardzo wydajne w działaniu o kompaktowych wymiarach. Wyróżniają się one zmienną wydajnością, wtryskiem oleju oraz napędem bezpośrednim. To sprzęt, który posiada silniki z magnesami trwałymi w klasie IE4 o mocy od 7,5 do 37 kW. Sprężarki śrubowe Storm wyróżniają się wieloma zaletami. To urządzenia energooszczędne, które można bez problemu wykorzystywać w codziennym funkcjonowaniu zakładu, świadczącego usługi z zakresu mechaniki pojazdowej czy też lakiernictwa. Charakteryzują się zdecydowanie niższym poborem energii elektrycznej w stosunku do sprężarek tłokowych. Posiadają wysokie parametry techniczne, jak również nie przyczyniają się do degradacji środowiska naturalnego.

Jaki kompresor wybrać do warsztatu lakierniczego wulkanizacyjnego czy samochodowego?

 Osoby, które zastanawiają się jaki kompresor wybrać do warsztatu lakierniczego, wulkanizacyjnego czy samochodowego powinny zdecydować się na urządzenie, które ma nowoczesną wytrzymałą konstrukcję, jak również może pracować przez 24 godzin na dobę przez 7 dni w tygodniu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wulkanizatorów i lakierników, a także osób, które zajmują się czyszczeniem i piaskowaniem.  Kompresor przemysłowy do warsztatu samochodowego powinien być odporny na działanie wielu czynników w tym kurzu i innych zanieczyszczeń.

Kompresory Flexi do warsztatu samochodowego- czy to dobra opcja?

W warsztacie samochodowym dobrze sprawdzą się kompresory Flexi. To nowoczesne sprężarki śrubowe o zmiennej wydajności z wtryskiem oleju, napędem pasowym o mocy do 18,5 kW i silnikami w klasie IE3. Wydajne w działaniu kompresory Flexi gwarantują szybki zwrot inwestycji, ponieważ nie zużywają one dużej ilości energii elektrycznej, jak również są oszczędne w codziennej eksploatacji, naprawach czy konserwacji.

Kompresory przemysłowe Flexi nie posiadają biegu jałowego, dzięki czemu są one znacznie żywotniejsze niż tradycyjne sprężarki. Niskie obroty bloków śrubowych gwarantują, że kompresory przemysłowe Flexi w warsztacie samochodowym nie wymagają częstej konserwacji. Niska prędkość obrotowa gwarantuje także bezawaryjność tych urządzeń. To sprzęt z podwójną ochroną silnika, który pracuje z niskim poziomem hałasu. Dzięki temu można go używać w dowolnie wybranym miejscu – w lakierni, warsztacie wulkanizacyjnym czy zakładzie zajmującym się mechaniką pojazdową.

Kompresory przemysłowe dedykowane warsztatom samochodowym to sprzęt, który powinien być bezawaryjny i działać nawet w niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Urządzenia te muszą posiadać zaawansowane parametry techniczne, aby w pełni pokryć zapotrzebowanie na ilość sprężonego powietrza, jaka występuje w konkretnej firmie wulkanizacyjnej, lakierniczej czy tej zajmującej się naprawami pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here